ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Den obyčejné babičky

  • popis obyčejného dne starší osoby formou vypravování

Ráno vstanu, když kohout zakokrhá, a upaluji pro čerstvé rohlíky. V krámě si trochu poklábosím s místní prodavačkou a spěchám zase domů, kde už na mě čeká hladová Micinka. Udělám jí rohlíky s mlékem a jdu obstarat zbylý zvěřinec. Pak začínám vařit oběd pro mě a dědečka. Copak asi udělám? Podívám se, co je v ledničce, v nouzi zabiji slípku, ze které bych udělala slepičí polívku. Ve 12 hodin vždycky obědváme. Potom umyji nádobí a dáme si "šlofíčka".

Odpoledne, když už jsem vyspalá, zajdu na zahradu a okopávám záhony. Zabere mi to vždycky hodně času. Jakmile se začne stmívat, vydám se honem zalít všechny záhonky a nakrmit zvířata, s tím mi pomáhá i dědeček.

Když se setmí, začínám se koukat na televizi. Pustím si svou oblíbenou Šeherezádu (tu vždycky opláču). Děda mi říká, ať neřvu, ale já si nemůžu pomoci. Po Šeherezádě se navečeříme, umyji nádobí a už začíná Ordinace. To jsem tedy zvědavá, co ten Čestmír dneska zase vyvede!

Jakmile skončí Ordinace, je čas se umýt, vyčistit si pár zubů, které mi ještě nevypadly, a vydrhnout si svou zubní protézu. Pak se ještě v posteli pomodlím a jdu spát.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: rvi-t, 19.03.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Den obyčejné babičkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­