ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Ďábelský vynález: GPS navigace

Ke každému přístroji musí být vždy manuál, jehož obsah si přečte ovšem jen málokdo. Ani já jsem nebyl výjimkou, a tak jsem ho ze své lenosti pouze došel uklidit do šuplíku s ostatními návody. Nechtěl jsem ho rovnou vyhodit, protože jsem měl zlé tušení, že ho budu ještě potřebovat. To tušení se, jak jinak, vyplnilo.

Jako každý nový přístroj i tato GPS navigace po vytažení z krabice nádherně voněla. Dobrý pomocník při turistice či cyklistice měl plastový kryt ze sytě žluté barvy. Gumové ochranné části, které kryly na zadní části USB port a prostor pro baterie, dávaly přístroji smysl jeho využití. Po zapnutí se rozzářil barevný displej a k mému překvapení GPS navigace začala okamžitě vyhledávat signál z družic. Pět minut poté našla jejich dostatečný počet k zachycení své polohy a já se mohl konečně směle porozhlédnout po jednotlivých funkcích. Nemůžu říct, že by tam některé funkce byly úplně zbytečné, ale pro mě zajisté ano - například vhodná doba pro chytání ryb. Abych přístroji nekřivdil, tak spousta funkcí měla široké spektrum použití, ale v čem byl kámen úrazu?
Hlavním problémem bylo ovládání. Z boků na přístroji bylo sice pouze pět gumových tlačítek, ale ten zatracený krám jsem s nimi nedokázal ovládat. Tentokrát jsem nebyl líný a došel si pro manuál, který mezitím zapadl do té nejspodnější části šuplíku. Jakmile jsem manuál dočetl, což mi trvalo zhruba dvě hodiny, jsem zjistil, jak skvělý přístroj to je. Zaznamenávání tras, bodů, zajímavých míst, silniční a dálniční navigace, geocaching - pro mě dnes již běžné funkce, bez kterých si cestu do lesa, hor či zahraničí nedovedu představit...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Páňas, 02.04.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ďábelský vynález: GPS navigaceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­