ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Claude Monet - Západ slunce v Benátkách (popis obrazu)

Chtěl bych vám, milí čtenáři této slohové práce, popsat obraz, který nakreslil Claude Monet, jenž mu dal jméno Západ slunce v Benátkách.

Slunce v Benátkách pomalu, ale jistě zapadá za obzor. Už jen z posledních sil vrhá pár svých paprsků na toto krásné město. Obloha je rudá, postupně však přechází do oranžova, místy dokonce až do modra. Benátky jsou již pokryté stínem. Jen vysoká věž převyšuje všechny ostatní budovy. Její stín je vidět na mořských vlnách. Stavba, která by leckomu mohla připomínat londýnský Big Ben, je ve skutečnosti kampanila neboli zvonice ve tvaru věže. Vedle ní autor obrazu nakreslil známou Baziliku svatého Marka (Basilica di San Marco). Tyto dvě stavby se tyčí vysoko nad ostatními budovami města.
V pravé části obrazu jen vykukují malé stavby, které vypadají, jako by byly schované v mlze.

Claude Monet - Západ slunce v Benátkách

Moře odráží všechny barvy oblohy. Na některých místech je rudé, jinde žluté a místy jde zase vidět barvu modrou.
Celý obraz je namalovaný krásnými barvami a při pohledu na něj mám pocit, jako bych se opravdu nacházel v Benátkách a západ slunce tam sledoval na vlastní oči. Z obrazu na mě přímo dýchá pozitivní atmosféra.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Claude Monet - Západ slunce v Benátkách (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­