ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Claude Monet - Oběd v zahradě (popis obrazu)

Rozhodl jsem se popsat obraz Oběd v zahradě od autora Clauda Moneta.

V popředí obrazu se nachází zlatý servírovací stolek, na kterém jsou dva kousky pečiva, nějaký pokrm a z třetiny plná sklenička vína. Ihned za ním stojí velký stůl, který je prostřen do bíla. Na něm můžeme najít čajový set, mísu s jablky, téměř dopitou skleničku na víno, nakousanou housku i pohozenou bílou košili. Stůl vrhá dlouhý stín, ve kterém sedí malé dítě v klobouku s červenou mašlí a hraje si s hračkou. Z druhé strany stolu je lavička, na které je odložený složený deštník a výletní taška. Kolem dokola písčité cesty rostou zelené keře a kvetou převážně červené květiny.

Claude Monet - Oběd v zahradě

V pozadí stojí dvě postavy - jedna v bílém a druhá ve zlatém oblečení. Dáma ve zlatém oblečení má na svém rameni deštník. Za nimi se již nachází tmavě červený dům se šedivými okny. Ze zeleného květináče opodál vyrůstá malý okrasný stromeček červenozelené barvy.

Do pravého horního rohu obrazu zasahuje i strom, jenž z velké části roste mimo malbu. Lze pozorovat jen některé jeho větve. Na jedné z nich je ale ve výšce zavěšený dámský slaměný klobouk s černou mašlí, který není na první pohled příliš patrný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 30.01.2015

   
­­­­

Slohová práce Claude Monet - Oběd v zahradě (popis obrazu) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Claude Monet - Oběd v zahradě (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­