ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.01
Hodnoceno: 191x Prosím, ohodnoť práci

Cesta do školy

Každé všední ráno vycházím z domova okolo čtvrt na osm. V dnešních dnech mě většinou přivítá chladné a nevraživé počasí. Je již podzim a obloha bývá po ránu často pokrytá šedivými mraky, které na náladě nepřidají.
Když vyjdu ven z domu a pozorně se rozhlédnu kolem sebe, vidím pár neznámých zamyšlených tváří pospíchajících do práce a také ospalé tvářičky malých i větších žáků, které jako každý jiný den volají školní povinnosti. Naproti přes ulici z okna tajně vykukuje stará paní, pozoruje dění kolem a svolává svojí kočičí rodinu na snídani. Já si jen dávám pozor, aby mi nějaká ta její kočka nepřeběhla přes cestu už po ránu.
Projdu naší ulicí a zahnu za první roh. Na jaře a v létě tu pravidelně jeden starší pán zalévá svou zahrádku a vesele se usmívá na každého, kdo jde kolem. V těchto dnech je tu ale pusto... Přejdu přes silnici. Můj pohled obvykle upoutá dílo jakého si vtipálka - velký nápis na vratech - "Lukáš". Jdu dál a nasávám ranní podzimní vzduch, který mě už konečně začíná probírat. Zajdu za další roh a už z dálky vidím malou postavu netrpělivě postávající u pruhovaného zábradlí naproti hospodě u Červených. Je to Kačka, která na mě téměř každý den čeká. Na rozdíl ode mne má za sebou už i jízdu vlakem. S úsměvem se pozdravíme a navzájem si postěžujeme, jak se nám to zase dneska nechtělo vstávat. Dál už se moc nebavíme. Ne, že bychom nechtěly, ale nejde to - hned vedle je velmi frekventovaná silnice. Každou naši snahu něco říct, zmaří právě projíždějící auto. Míjíme spoustu dětí s taškami na zádech. Hlavně u podchodu se to jen hemží.
Projdeme kolem silnice a na dalším rohu už postává druhá Kačka s významným pohledem na hodinky, kterým nám naznačuje, že jdeme zase pozdě. Dále jdeme kolem několika rodinných domků, pozdravíme se se štěkajícími psy za ploty a společně probíráme školní hrozby dnešního dne.
Naše další zastávka je v potravinách Na Bezovce. Pravidelně tu na nás čeká nějaká dobrota - ať už jsou to jen žvýkačky nebo loupáky v čokoládě. Vyjdeme ven a pohled nám padne na budovu gymnázia, která je naším cílem. Zbývá už jen přejít přes přechod, který hlídají policisté na dálku svítící v žlutých uniformách a jít poslední cestičkou mezi keři až přímo ke vchodu gymnázia. Tady končí moje ranní cesta do školy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucii, 26.06.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cesta do školyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­