ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 75x Prosím, ohodnoť práci

Červenec

  • zosobnění (polidštění) vybraného měsíce z kalendářního roku = personifikace
  • nejblíže popisu/líčení

Červenec je mladý silný hoch. Má 11 bratrů a 4 rodiče, ale jeho pravým rodičem je léto. Asi 10 bratrů mu závidí, že nemusí chodit do školy a že má proto mnohem více času na zábavu.

Je hodně sportovní, můžeme ho vidět, jak běhá s míčem na hřišti nebo jak se snaží na kole předjíždět auta, ale moc se mu to nedaří. Lze ho také zahlédnout, jak visí na skále a snaží se vyšplhat až nahoru. V tomto sportu se předhání se svým kamarádem Liborem, jejich síly jsou hodně vyrovnané, ale ve vedení je zatím Červenec.

Když je krásný teplý den, chodí se koupat k vodě a většinou se tam i opaluje, ale nikdy se nespálí, protože když tam leží trochu déle, ucítí pěkně propečené kuře a honem spěchá domů na oběd.

Červenec má rád slunce, proto si někdy ráno přivstane a běží se podívat, jak vychází, jak krásně osvětluje celou krajinu. Vždy tak v polovině své vlády vyjíždí s kamarády k lesu, kde postaví stany a zažívají různá dobrodružství, například v loni soutěžili, kdo v noci dojde ke kapličce, která byla asi 2 kilometry od jejich stanu. Na důkaz toho, že tam došli, zanechali svoje podpisy na lavičce, která stála poblíž.

Červenec nemá rád teplé oblečení, chodí spíše nalehko. Rád by se po ulicích procházel, jak ho pán Bůh stvořil, ale místní policie mu to nedovoluje.

Červenec vždy vládne jen 31 dní, poté ho jeho bratr Srpen strhne z trůnu a vládne místo něj.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sexby, 10.06.2009

   
­­­­

Slohová práce Červenec ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
ČervenecMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­