ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 145x Prosím, ohodnoť práci

Čarodějnice (2)

Tak to mi nebudete věřit, ale kromě mé rodiny se mnou doma také bydlí čarodějnice, kterou jsem pojmenovala Božena. Myslím si, že není zlá, ba naopak působí na mě hezkým dojmem. Má své místečko v obývaku, kde je pověšena za šňůrku na hřebíčku. Přes den dělá, že je to pouhá ozdoba obýváku, ale jsem si jistá, že v noci nabere rázem energii a když všichni spí, tak letí někam ven do temné noci, kterou prosvituje jen zářivý měsíc. Lítá si na volném nebi a cítí se jako pták. Božena lítá tak vysoko, až mám pocit, že se každou chvíli dotkne jedné ze zářících hvězdiček. Nicméně tohle nikdo asi nikdy neuvidí, neboť ráno je opět na svém místě a zase dělá, že se nic nestalo.
Božka je málé postavy, neřekla bych, že je tlustá, je taková akorát. Má dlouhé nehty, nalakované na rudě červeno. Na krku má krásný, třpytivě modrý náhrdelník. Její vlasy jsou šedivé a rozcuchané, ale i přesto jsou ztočeny do jakéhosi drdolu. Na hlavě jí sedí černý, špičatý klobouk, který je asi na dvou místech mírně protrhnutý. Na to, že je to čarodějnice, vypadá celkem půvabně, až na její nechutně chlupaté nohy, které připomínají rýžový kartáč. Je připevněná na březovém koštěti, které vypadá, že už toho má asi taky hodně za sebou.
Ve tvářích má Boženka dva dolíčky, které naznačují, že se Boža neustále směje. V očích má neuvěřitelně krásný lesk, který připominá pláč, ale jsem si jistá, že pláč to není, je to lesk štěstí. Očka má zvýrazněné černou linkou. Její nos je celkem dlouhý a špičatý, má na něm velkou bradavici, ale co by to bylo za čarodějnici, která by byla bez bradavice? Rty má samozřejmě zvýrazněny rudou barvou, to aby jí ladily s nehty.
Na sobě má dlouhé šaty, které naštěstí zakrývají ty chlupaté nohy. Šaty jsou tmavě červené zdobeny černými ornamenty se třpytkama, na čarodějnici v tom vypadá dost kouzelně. Na nohou má špičaté botky na podpatcích, až se někdy divím, že si ještě nezlomila nohu.
Můj celkový dojem na Boženu je dobrý, neboť mě nesmírně láká dobrodružství týkající se neznáma a ona je celá taková tajemná. A proto jsem moc ráda, že ji mám. Jednou bych si, alespoň na chvilinku, chtěla zkusit být jako ona a poznat svět pohádek.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Peťka, 22.11.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čarodějnice (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­