ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 107x Prosím, ohodnoť práci

Batoh, můj kamarád

Batoh, můj kamarád, mě každý den doprovází do Střední školy a vyšší odborné školy v Děčíně. Můžu se na něj spolehnout, nikdy mě nenechal přijít do školy nepřipravenou a bez pomůcek.
Na svém nepromokavém plášti nosí černý kabátek, který mu sluší. Oranžové a bílé pruhy lemují různé kapsy. Tak vzniká příjemný kontrast. Oranžová barva po ránu hned zpříjemňuje náladu i den strávený ve škole. Aby nás nezajelo auto, proto můj kamarád nosí na sobě reflexní proužek. Už z dálky dává řidiči upozornění, že jsme na silnici.
Při výrobě mu nezapomněli udělat kapsy a tajné úschovny. Na první pohled najdeme tři. Jedna se nachází rovnou uprostřed pod reflexním proužkem a pod černou síťkou. V době přestávky z ní vytáhnu svačinu. Dvě boční pouzdra schovávají v sobě kapesníky a černou tuš s pérkem. Jsou důkladně zabezpečeny zipem před lupiči.
Dva schované černé zipy nás nechají vstoupit do interiéru mého kamaráda. V hlavním úložném prostoru nosí připravené učebnice a psací pomůcky na určitý den. V prostoru je ukrytá kapsa "Schovka", ta má za úkol hlídat pravítka a chytrou hlavu kalkulačku. Různé přihrádky a síťky obsahují menší prostor. Vodové barvy jsou tam jak v hedvábí, tiše jim závidím. Postižený plyšový pejsek dává pozor na tuto kapsičku. Psíkův béžový kožich není narušen, jen mu chybí levá noha, asi o ni přišel, když pečlivě hlídal.
Když dorazím do školy, sundám kamaráda ze zad a pověsím ho za oranžové poutko na háček u lavice. Mám pak po celý den jistotu, že mi nikam neuteče. Někdy ho nechám jen válet po zemi, není divu, že jeho spodní část je oškrábaná od různých nečistot na linu. Škola končí, já ho beru za černá ucha a společně jdeme domů.
Školní batoh se stal velkou součástí mého každodenního života. On hlídá mě a já ho za odměnu nosím na zádech, aby se podíval tam kam já.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 07.10.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Batoh, můj kamarádMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­