ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.73
Hodnoceno: 55x Prosím, ohodnoť práci

Automobil Škoda Fabia (2)

Automobil zná každý a mnoho lidí ho i vlastní. Obecně lze říci, že v dnešní době by to už bez něj snad nešlo a leckdo by si svůj život bez auta nedokázal ani představit.
Protože náš starý automobil býval často rozbitý, rozhodla se naše rodina pro koupi nového osobního vozu Škoda Fabia.

Jízdu umožňují čtyři kola připevněná k podvozku. Každé kolo je v tomto ročním období obuto do zimních pneumatik, aby se auto po ledu a sněhu tolik neklouzalo a nedošlo tak k havárii.
Stříbrné poklice nejsou na kolech důležité, využívají se pouze jako designový doplněk. Z podvozku vychází šedá metalizovaná karoserie.
Cestující mohou při cestě sledovat krajinu za čtyř malých okének. Na předních dveřích jsou připevněna zpětná zrcátka. Pomocí nich řidič kontroluje dopravu za sebou.
Mezi základní výbavu patří světla. Jeden pár světel je umístěn dole, v přední části karoserie, a druhý pár v zadní části karoserie. Podle zákona o silničním provozu musíme mít vždy při jízdě světla rozsvícená.
Při pohledu na přední část karoserie nás také upoutá maska, která se nachází mezi světly.
Každé auto musí mít státní poznávací značku. Ta je umístěna ve spodní části přední i zadní karoserie.
Mezi vnitřní výbavu patří bezpečnostní pásy, jimiž je opatřené každé sedadlo. Bezpečnostní pásy chrání při havárii člověka před úrazem. Dvě přední sedadla jsou posuvná a výškově nastavitelná. Na straně řidiče nalezneme volant, pedál spojky, brzdy a plynu. Do schránky v palubní desce lze uložit mapu, reflexní vestu nebo návod k provozu vozidla. Mezi předními sedadly si všimneme řadící páky. Za příplatek si můžeme dopřát trochu luxusu: rádio, klimatizaci, dálkové zamykání, elektrické otvírání oken a další doplňky.

Fabia je výborný malý vůz, vhodný nejen pro rodiny s dětmi a jejich výlety, dovolené a velké nákupy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DynDííí, 28.02.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Automobil Škoda Fabia (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­