ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.68
Hodnoceno: 133x Prosím, ohodnoť práci

Antonín Slavíček - U nás v Kameničkách (popis obrazu)

Obraz U nás v Kameničkách je jedním z nejznámějších obrazů předního českého impresionistického malíře Antonína Slavíčka.

V popředí obrazu je vyobrazen rybník. Rybník je průzračný, bez jakýchkoliv vlnek a odráží se v něm stromy stojící nedaleko břehu podél cesty. Kolem rybníku neroste rákos ani žádné jiné rostliny.

Antonín Slavíček - U nás v Kameničkách

V prostřední části obrazu se nachází děvečka se dvěma krávami a jedním teletem. Děvečka je oděna do bílé halenky, červené zástěry a na hlavě má uvázán šátek. Za nimi se zleva doprava táhne polní cesta, podél níž rostou vysoké břízy.

V pozadí se po celé šířce rozprostírá rozlehlá louka. Uprostřed ní se tyčí malý lesík a napravo odtud vystupují špičky stromů jiného lesa. Obloha je skoro celá zahalena do oblaků, pouze na několika místech je protrhaná a jsou zde vidět krásné střípky azurové modři.

Většina obrazu je zelené barvy, protože se jedná o obraz znázorňující přírodu. Přesto jsou zde ale vyobrazeny malé části louky ve zlatavé, až hnědé barvě.

Obraz se mi líbí, neboť znázorňuje přírodu, vystihuje život vesnických lidí a jejich dřívější způsob života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michal Voráček, 20.04.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Antonín Slavíček - U nás v Kameničkách (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­