ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Americké brownies (popis pracovního postupu)

Na zhotovení amerických brownies si nejprve přichystáme všechny ingredience: 250 gramů másla, půl lžičky soli, 200 gramů polohrubé mouky, 250 gramů cukru, 300 gramů hořké čokolády (nejlépe s vysokým obsahem kakaa), 4 lžíce kakaa (nejlépe holandského), balíček vanilkového cukru a v neposlední řadě pečící papír.

Jako první krok si připravíme plech na pečení brownies, který vymažeme kouskem másla a vyložíme jej pečícím papírem. Díky máslu bude papír držet tvar a buchta bude pravidelná.

Dále si připravíme vodní lázeň. Budeme potřebovat dva hrnce, jeden větší a druhý menší, v němž budeme dělat základ těsta. Objemnější hrnec naplníme do poloviny vodou a dáme ji vařit. Jakmile ji dovedeme k varu, plotnu stáhneme, aby voda jen "lehce bublala". Poté vložíme menší hrnec do vody, která jej ohřívá, a tak se v něm suroviny nepřipalují či nepřichytávají.

Následně si máslo nakrájíme na kostky a čokoládu rozlámeme na čtverečky, obě ingredience postupně vhazujeme do menšího hrnce a mícháním docílíme jejich spojení. Jakmile jsou máslo i čokoláda rozpuštěny, odstraníme hrnec z plotny a za stálého míchání přidáváme cukr, sůl, vanilkový cukr a kakao. Pokud hmota příliš zhoustne, je možné ji pomocní vodní lázně trochu rozehřát. Do směsi pak vmícháváme vejce, jedno po druhém, přičemž s každým ji pořádně promícháme. Nakonec budeme postupně přisypávat mouku tak, aby nevznikly hrudky.

Těsto vylijeme na předem připravený plech a rovnoměrně jej rozetřeme do stran (můžeme ho i posypat mandlemi). Formu poté dáme péct do trouby rozehřáté na 175 °C. Pečení je nejdůležitější částí, brownies je totiž důležité nepřepéci, proto během něj kontrolujeme zákusek párátkem - těsto by mělo na párátku tvořit malé vlhké drobky, ale nemělo by se příliš obarvit. Pečeme asi dvanáct až třicet minut.

Upečený plech necháme dobře vychladnout a nakrájíme těsto na jednotlivé, asi 5x5 centimetrů velké čtverečky. Brownies by měly být uvnitř měkké a vláčné, ale po okrajích lehce křupavé. Můžeme je podávat s čerstvým ovocem (například s jahodami) a šlehačkou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: varmeckav, 20.01.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Americké brownies (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­