ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.67
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Allan Thompson (komiksová postava)

Allan Thompson je jednou ze záporných postav komiksové série Tintinova dobrodružství (Les aventures de Tintin) od belgického kreslíře Hergého.

Allan je vysoký černovlasý muž středního věku, jenž soupeří s kapitánem Haddockem.

První jeho účinkování v komiksu bylo kratičké. V knize Faraonovy doutníky (Les Cigares du pharaon) vystupoval jako kapitán jisté lodi, kde měl za úkol postarat se o tři rakve se zajatci. Vše se však najednou pokazilo a Allanovi se povedlo získat jen jednu rakev.

V dílu Krab se zlatými klepety (Le Crabe aux pinces d'or) si hrál na kapitána lodi Karabudžan, popravdě byl však pouhým prvním důstojníkem. Skutečného kapitána opíjel whisky, aby nic nezjistil o obchodu s opiem. Opium ukrýval v krabích konzervách v podpalubí. Posléze byl dopaden při útěku na člunu z Bagharu.

V knize Koks na palubě (Coke en stock) představuje kapitána nákladní lodi Ramóna. Na palubě mimo posádky veze i pasažéry, kteří neví, že je čeká otroctví. Jedná se o černochy. Allan tedy obchoduje s lidským masem. Na konci knihy byla ukázána v útržcích novin fotografie, jak je Allan ve společnosti četníka před budovou věznice. Čili patrně musel být zatčen.

Během svého posledního působení - epizoda Let 714 do Sydney (Vol 714 pour Sydney) - nemá žádnou loď, ale musí poslušně poslouchat rozkazy Rastapopoulose, stejně prohnaného padoucha jako je Allan sám. Na závěr spolu opouštějí s dalšími poskoky ostrov před jeho zkázou na záchranném člunu, záhy nato si je odnesou mimozemšťané s sebou do vesmíru. Pak je už nikdy nikdo neviděl...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 06.04.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Allan Thompson (komiksová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­