ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Skřítek Zapomněníček

V každé škole - malé, velké, odborné i základní - se objevuje nějaký skřítek. Skřítci jsou hodní, zlí, ale i neposední. Každý skřítek bývá malinkatý, aby ho mohly vidět jenom děti. Všichni vypadají úplně jinak, takže nikdy nevíte, který je zrovna ten, co vám leze po sešitě.

U nás ve škole se také vyskytuje jeden skřítek. Říkáme mu Zapomněníček. Nedávno jsem ho potkala a musím vám říct, dávejte si na něj veliký pozor! Tento skřítek je totiž hodně malý, až tak malinkatý, že se svou velikostí vyrovná špendlíkové hlavičce. Je celý černý, neboť se často schovává ve tmě. Nosí s sebou brašnu, v níž má uschované svoje nářadíčko. Jde o skřítka, který když si vás vybere, je s vámi zle.

Zapomněníček vám vleze uchem do hlavy a tam natropí velkou spoušť. Když se učíte před písemkou, nechá vás vše si zapamatovat, a když si před testem myslíte, že to již umíte, najednou zjistíte, že jste to všechno zapomněli. Z písemky dostanete za pět a skřítek je šťastný.

Jediný způsob, jak se skřítka zbavit, je dát mu trošku čokolády. Má ji hrozně rád, a proto, když mu ji nabídnete, nechá vás a půjde si najít jinou oběť. Háček je však v tom, že když zrovna máte u sebe kousek čokolády a hodláte ji Zapomněníčkovi dát, pravděpodobně vás uvidí i skřítek Dobrota, jenž způsobí, že než čokoládu skřítkovi dáte, dostanete na ni takovou chuť, že ji sami sníte.

Jen moc málo lidí dokáže se skřítky komunikovat, a ještě méně jich dokáže zbavit se jich. Já to dokázala, a proto vám radím, nikdy se nevzdávejte a noste u sebe čokoládu s příchutí, která vám nechutná.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eliška Brázdilová, 27.03.2011

   
­­­­

Slohová práce Skřítek Zapomněníček ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Skřítek ZapomněníčekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­