ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.33
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Západní Wales

Největším městem západního Walesu je Aberystwyth, kde se nachází National Library of Wales (Velšská národní knihovna). Zde jsou k vidění starobylé ilustrované rukopisy, jež před tisíci lety vytvořili mniši.
V západním Walesu nežije velké množství lidí. Většina krajiny je využívána mléčnými farmami, na úbočích se pak pasou ovce. Nicméně je tato oblast rekreanty velmi oblíbená. Národní park Pembrokeshire Coast vyniká krásnou přírodou. Nachází se tu mnoho vzácných divokých květin a rostlin. Na útesech hnízdí tisíce ptáků různých druhů.
Několik kilometrů ve vnitrozemí, v Cenarth, se nachází National Coracle Centre. Coracle je slovo označující kruhové lodi, jež používali původně staří Kelti k rybaření a pohybu po řekách. Ve Walesu se vyrábí a používají již přes dva tisíce let. "Coracly" jsou velmi lehké a lze s nimi snadno manipulovat a nést je. Což je důležité zejména kvůli tomu, že na velšských řekách najdeme množství malých vodopádů a peřejí, jež musíte obejít se svým "coraclem" na rameni. Velšané je běžně používali ještě na začátku dvacátého století, v dnešních dnech jsou již pouhou turistickou atrakcí.
V západním Walesu se nachází nejmenší a nejklidnější britské město St. David's. Přesto, že se jedná pouze o vesnici s méně než 2000 obyvateli, byl mu přiznán status města, jelikož má chrám. Tato starobylá katedrála byla založena svatým Davidem, svatým patronem Walesu ve čtvrtém století po Kristu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Godfrey, 22.09.2007

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Západní WalesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­