ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Viktor Lutze

Viktor Lutze se narodil 28. prosince 1890 v německém Bevergernu ve Vestfálsku.

V roce 1912 vstoupil do německé armády, kde sloužil u 55. pěšího pluku.
Během první světové války se stal velitelem roty a stačil být čtyřikrát zraněn, utrpěl dokonce ztrátu levého oka.

Po válce nastoupil u policie. Roku 1922 pak vstoupil do NSDAP. Mimo jiné byl i členem Pruské státní rady. Později se stal spolupracovníkem Franze Pfeffera von Salomona, prvního vůdce SA.

Hitlerovi prokázal svou loajalitu k němu a ten ho pak jmenoval roku 1933 SA-Obergruppenführerem. Ve stejném roce se také stal policejním prezidentem v Hannoveru. Roku 1934 se podílel spolu s Heydrichem, Himmlerem a Göringem na svrhnutí SA a odstranění Ernsta Röhma při takzvané Noci dlouhých nožů. Poté byl jmenován velitelem oslabených SA. Po anšlusu Rakouska pomáhal zorganizovat SA tam. Roku 1938 pomáhal SS během Křišťálové noci.

Když začala roku 1939 druhá světová válka, většina příslušníků SA narukovala k Wehrmachtu. Lutze však dále zůstal v SA a stále byl i policejním prezidentem v Hannoveru.

1. května 1943 si vyjel na výlet s rodinou nedaleko Postupimi. Lutze jel však natolik rychle, že způsobil nehodu, při které byl on sám těžce zraněn, dcera Inge zahynula a mladší dcera byla vážně zraněna. Lutze zemřel během operace kolem půl jedenácté večer 2. května 1943 v Postupimi. Nehodu si zavinil sám svou rychlostí, ale v novinách se psalo, že za to mohlo nějaké jiné vozidlo, aby tak Lutzeho posmrtně očistilo od viny.

Dne 7. května 1943 měl Lutze pohřeb v říšském kancléřství, pohřbu se zúčastnil i sám Adolf Hitler. V důsledku té události nařídil, že je zakázáno řídit rychleji než 80 km...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 31.12.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Viktor LutzeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­