ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Typy trestných činů

Zločiny mohou být klasifikovány z různých hledisek. Pro účely statistiky rozdělují vlády trestné činy proti lidem, přečiny proti majetku a přečiny proti veřejnému pořádku nebo morálce.
Sociologové často klasifikují trestné činy podle motivace, která k nim vedla. Tak získáme rozdělení na ekonomickou trestnou činnost, politickou trestnou činnost a trestnou činnost z vilnosti.
Mezi další důležité kategorie patří organizovaný zločin a zločiny administrativních pracovníků.

Trestné činy lze také rozdělit na ty, které jsou širokou veřejností považované za nemorální, a na činy, které považuje legislativa za škodlivé pro společnost.
První skupina, zahrnující vraždu, znásilnění a krádež, je tvořena zločiny, jež jsou považovány za vážné ve všech zemích a zasluhují tedy vysoký trest - v některých zemích i trest smrti.
Ve Velké Británii se druhá skupina trestných činů, která zahrnuje přestupky proti daňovým zákonům a zákonům týkajícím se alkoholu, drog a pašování, nazývá porušení zákona, a obvykle jsou potrestány pokutou nebo nařízením soudu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 29.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Typy trestných činůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­