ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Typy spánku

Mozek vysílá elektrické impulsy neboli mozkové vlny, které mohou být zaznamenány pomocí elektroencefalografie (EEG). Podle typů mozkových vln je od 50. let 20. století spánek rozdělen do dvou fází, které se střídají přibližně v devadesátiminutových intervalech.

Prvním typem je spánek bez rychlých očních pohybů (nonREM nebo NREM), tvořící 80 % celkové doby spánku. Během nonREM spánku je spící uvolněný a postupně upadá do hlubšího a hlubšího spánku. Podle hloubky je nonREM spánek rozdělen do čtyř stadií. Stadium 4 je "nejhlubší", látková přeměna v těle a mozková aktivita jsou při něm nejmenší. Během nonREM spánku se člověku nezdají sny.

Šedesát až devadesát minut po usnutí začíná druhý typ spánku. Mozek začne být aktivnější, EEG zápis mozkových vln připomíná stav bdělosti, tělesná teplota a krevní průtok stoupají a oči se pod zavřenými víčky pohybují. Podle pohybů očí se tento typ spánku nazývá spánek s rychlými pohyby očí (Rapid Eyes Moving - REM). Sny se objevují právě při REM spánku.

První perioda REM spánku trvá 5-10 minut, ale další periody REM spánku jsou vždy delší a delší. Při hlubokém nonREM spánku mozek odpočívá a obnovuje síly, v REM spánku jsou analyzovány události předchozího dne a třídí se emoční problémy. Někteří vědci se domnívají, že REM spánek není spánek, ale třetí stav vědomí vedle spánku a bdělosti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 06.03.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Typy spánkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­