ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Třicet devět artikulů

Třicet devět artikulů spolu s Knihou společné modlitby (The Book of Common Prayer) stanovily oficiální doktrínu anglikánské církve na další tři století. Celé hnutí začalo však 42 artikuly sepsanými arcibiskupem Thomasem Cranmerem v roce 1551. Ty se snažily definovat víru severoevropských protestantů a vyloučit působení římskokatolické církve a novokřtěnectví jako "nadbytečné". V roce 1563 canterburské shromáždění revidovalo artikuly ve světle dalšího rozvoje protestantismu, vymezilo 38 artikulů, aby nakonec v roce 1571 bylo vyhlášeno 39 artikulů, jež získaly královské schválení.

Artikuly se vyjadřují velmi opatrně a často dvojznačně, dávají prostor pro individuální interpretaci, a tak mohou být akceptovány nejvyšším počtem věřících. Obsahují blíže nespecifikované Lutherovy, Zwingliho i Kalvínovy principy, i když jsou zde i zásady katolického rázu (ne však papežské).

Od roku 1865 anglikánská církev formálně opustila zásady 39 artikulů, neboť již neodpovídaly podstatě víry ani kléru.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 01.04.2013

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Třicet devět artikulůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­