ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.33
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Stručná historie České země

Na území dnešní České republiky se na počátku nacházela Sámova říše. Po rozpadu Sámovy říše zde byl v první polovině 9. století vybudován první státní útvar Velká Morava, která zanikla roku 907. Po rozpadu Velké Moravy zde panovníci z rodu Přemyslovců vybudovali středověký stát, nazývaný Český stát, který od přelomu 10. a 11. století tvořil součást Svaté říše římské. Od roku 1526 byly České země postupně začleňovány do habsburské monarchie. Po rozpadu této monarchie zůstalo České království, Moravské markrabství a Vévodství Horní a Dolní Slezsko. Až do konce 1. světové války byly tyto země součástí Rakouska a poté Rakouska-Uherska.

V roce 1918 bylo vytvořeno Československo, které zahrnovalo Čechy, Moravu, České Slezsko, Slovensko a do roku 1939 i Podkarpatskou Rus. Prvním československým prezidentem byl Tomáš Garrigue Masaryk.

Československo zaniklo 31. prosince 1992 a 1. ledna 1993 vznikla samostatná Česká republika s hlavním městem Prahou.

Česká republika má mnoho památek. Mezi nejvýznamnější patří Pražský hrad, Národní divadlo, Karlštejn, korunovační klenoty nebo relikviář svatého Maura.

Bezpochyby nejvýznamnějším naším králem byl Karel IV. Byl to první český král, jenž se stal zároveň císařem. Je považován za jednu z nejvýznamnějších osobností českých dějin a v roce 2005 s převahou zvítězil v anketě Největší Čech.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Koričanský, 10.01.2018

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stručná historie České zeměMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­