ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Shakeři /Shakers/

  • nebo též šejkři

Shakers je lidový název pro členy United Society of Believers in Christ’s Second Appearing (Společnost věřících v Kristův druhý příchod). Tato společnost byla založena v Anglii Annou Leeovou, která dovedla její členy v roce 1774 do Ameriky.

Shakers vznikli ze skupiny francouzských protestantů, kteří uprchli do Anglie před náboženským pronásledováním. Vytvořili sektu s několika radikálními kvakery a jejich členové věřili, že dostali dar proroctví prostřednictvím třesu těla (shake). Třes byl později zformulován v rituální tanec a skupina se začala nazývat Shaking Quakers nebo také Shakers.

Ann Leeová naprosto změnila původní učení. Kázala, že Bůh měl dvojí přirozenost, mužskou a ženskou, že Ježíš byl manifestací mužské podoby a že ona sama je ženskou podobou Ježíše a že přišla zavést na zemi tisícileté království.

V USA Shakers - kteří se vlastně vytratili - žijí v komunitách a získávají vážnost především řemeslnou zručností, zejména v nábytkářské tvorbě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 01.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Shakeři /Shakers/Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­