ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Rosenkruciánství

  • stručný referát o rosenkruciánech (též rosekruciáni či rosikruciáni)

Rosenkruciánské hnutí vzniklo v 17. století jako bratrstvo učenců, alchymistů a ezoterických výzkumníků. Své názory proklamovalo v pamfletu Alchymistický sňatek Christiana Rosenkreuze jako "souhrn znalostí o Universu pro všechny žijící", sepsaný na počest objevu Rosenkreuzova hrobu. Od jeho smrti tehdy uplynulo 120 let.

Během dalších dvou století se rosenkruciánské hnutí rozrostlo o stovky členů; přidal se i kabalistický řád Růže a Kříže Stanislase de Guaity. Rosenkruciánství učí "humanitě, spravedlnosti, pravdě a cudnosti" a provolává ke svým adeptům, aby "pečovali o všechny nešťastné". Rosenkruciánství proklamuje opravdové křesťanství a stojí v opozici jak proti papežství, tak proti islámu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 01.04.2013

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
RosenkruciánstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­