ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Otto Skorzeny

Skorzeny patřil k nejúspěšnějším vojákům-specialistům Velkoněmecké říše. Narodil se ve Vídni dne 12. 6. 1908. V roce 1932 vstoupil do NSDAP, později byl přijat do Wafen-SS. Jeho službu u polní jednotky přerušila vážná nehoda.

Od SS-Obergruppenführera dr. Kaltenbrunnera dostal rozkaz vytvořit speciální jednotku. Skorzeny měl potřebné jazykové i technické znalosti. V dubnu 1943 zorganizoval v rámci úřadu Amt II při RuSHa (Rasse- und Siedlungshauptamt, Hlavní úřad pro rasy a osídlování) speciální jednotku Oranienburg.

Na Hitlerův rozkaz Skorzeny 12. září 1943 při smělé výsadkové operaci osvobodil Mussoliniho, zadržovaného italskými vězniteli v hotelu na hoře Gran Sasso.

Po nevydařeném atentátu na Hitlera 20. 7. 1944 pomohl zabránit hrozící vzpouře tankových jednotek v Berlíně a zastavit divoké popravy domnělých spiklenců.

Unesl syna maďarského premiéra, admirála Horthyho, a zabránil tím přestupu Maďarska na stranu Spojenců.

Během ofenzivy v Ardenách brigáda anglicky mluvících Němců, vedená Skorzenym a maskovaná uniformami amerických vojáků, prováděla diverzní akce za americkými liniemi.
Američané se Skorzeného pokoušeli odsoudit za nelegální bojové praktiky při ofenzivě v Ardenách, nakonec ho však propustili.

Skorzeny žil po válce ve Španělsku a Argentině. Zemřel v Madridu 7. 7. 1975 na rakovinu plic.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 31.05.2016

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Otto SkorzenyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­