ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Ohrožení korálových útesů a mangrovových močálů

Korálové útesy se nalézají tam, kde je průměrná roční teplota mořské vody přes 21 °C. Jsou nejbohatším mořským prostředím, obsahují třetinu druhů ryb světa a celkem kolem 500 000 druhů živočišných druhů. Korálové útesy mohou růst pouze v mělké vodě, takže jsou často blízko pevniny, a proto je zvlášť ohrožuje činnost člověka. Nebezpečné pro ně je především znečišťování - bagrování a ničení pro stavební účely; ničení sběrem korálů a dalších bezobratlých jako turistických suvenýrů; lov ryb pro akvaristický obchod, který ohrožuje vyhubením některé druhy pestrých korálových ryb.

Mangrovové močály se vyskytují v tropických oblastech, kde jsou měkké bahenní usazeniny zaplaveny mořskou vodou. V chladnějších územích jsou na jejich místě slané močály. Oba typy ekosystémů jsou druhově značně bohaté. Mangrovové močály jsou líhně mnoha druhů tropických ryb širého moře, slané močály zase krmné základny pro migrující vodní ptáky. Většina lidstva si neuvědomuje význam obou typů prostředí - mangrovové močály jsou ničeny v mnohem větším měřítku než jakýkoliv jiný biotop. Dnes zbývá 165 000 km2 mangrovových pralesů, a většina je ohrožena - nejvíce znečišťováním, které někde způsobuje škodlivé mutace, a rozšiřováním zemědělských ploch.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 06.03.2013

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ohrožení korálových útesů a mangrovových močálůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­