ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Oči všude aneb Invaze kamerových systémů

Bezpečnostní kamery, zaznamenávající jednotlivé statické snímky nebo videozáznam, jsou v bankách, obchodech, továrnách i kancelářích rozmisťovány již po řadu let. V uplynulém desetiletí však došlo doslova k explozivnímu rozšíření kamer uzavřených do televizních okruhů. Nacházejí se na veřejných místech, například v centrech měst, v nákupních střediscích, v okolí škol i podél silnic a dálnic. Podle britského kriminalistického ústavu monitorují veřejnost jen ve Velké Británii přes 4 miliony kamer uzavřených do televizních okruhů. Ostatní země rovněž investovaly značné částky do velkého množství kamer, z nichž většinu kontrolují policejní jednotky nebo bezpečnostní agentury.

Záznamy kamerových systémů bývají zásadním důkazem při odhalování trestné činnosti, protože často zachytí pachatele při činu. Záznamy mnohých kamer uzavřených do televizních okruhů jsou označeny datem i časem, takže policii umožňují lokalizovat podezřelého nebo svědka na konkrétním místě s uvedením přesného času.

Veřejnost může být sledována i jinak než prostřednictvím kamer uzavřených do televizních okruhů. Elektronické systémy výběru mýtného, používané již téměř po celé Evropě, mohou být v kombinaci s radarovými dopravními systémy a elektronickými zařízeními, jež čtou poznávací značky vozidel, využity i k monitorování osob a vozidel.
Počítačové záznamy transakcí kreditních karet mohou být zpřístupněny, takže lze rovněž sledovat pohyb vlastníka karty a sledovat se dá i komunikace využívající počítačové technologie jako elektronická pošta. Při pátrání po osobě podezřelé z páchání trestné činnosti může policie využívat i špionážní techniky včetně sledování.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 01.02.2013

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Oči všude aneb Invaze kamerových systémůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­