ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Nosorožci

V prosinci 2005 byla ochránci spuštěna velká mezinárodní kampaň, která má za úkol záchranu nosorožců.

A z jakého důvodu jim hrozí vyhubení? Proč lidé zabíjí tato mírumilovná zvířata?
Je to kvůli jejich rohům z chlupů a rohoviny, které se pak za velké ceny prodávají na černém trhu. Pytláctví dospělo až tak daleko, že nosorožce dostalo v žebříčku IUCN mezi ohrožené druhy.
V současné době žije v rezervacích a přírodě jen kolem 17 tisíc nosorožců. Různé organizace pořádají záchranné projekty, jimiž se chtějí zapojit do jejich záchrany.

Tato zvířata můžeme nalézt rovněž v ZOO po celém světě. Lidé se je snaží rozmnožovat a posílat zpět do volné přírody. V České republice nosorožce vychovává kupříkladu zoologická a botanická zahrada v Plzni.

Ochránci přírody doufají, že nosorožci nebudou dalším, člověkem vyhubeným tvorem, jenž bude muset být zaznamenán mezi vyhynulé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Valion, 21.03.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
NosorožciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­