ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

NHL /National Hockey League/

NHL je kanadsko-americká hokejová liga. Zároveň jde o nejznámější a nejlepší hokejovou ligu světa. NHL hraje 30 týmů, 7 z Kanady a 23 z USA.

NHL se začala hrát v roce 1917, tudíž letos slaví 100leté výročí. Ze začátku hrály NHL jen 4 týmy z Kanady - 2 z Toronta a 2 z Montrealu. Postupem času se liga rozšířila na 10 týmů, ale v roce 1941 musely 4 kluby kvůli hospodářské krizi a druhé světové válce odstoupit, a tak v NHL pokračovalo 6 týmů zvaných jako původní šestka - Original Six (Montreal Canadiens, Toronto Maple Leafs, Detroit Red Wings, Chicago Black Hawks, Boston Bruins a New York Rangers).

Jelikož NHL vznikla v Kanadě, tak i nejúspěšnější týmy jsou kanadské. Neuvěřitelných 24 Stanleyových pohárů (Stanley Cups), hokejové trofeje pro vítěze, získal Montreal Canadiens. Druhým historicky nejúspěšnějším týmem je Toronto Maple Leafs, jenž vybojoval o 11 trofejí méně. Až poté přichází na řadu nejúspěšnější tým USA - Detroit Red Wings - s 11 poháry.

NHL se hraje od října do poloviny června. Nejdříve se hraje základní část, kde každý tým odehraje 82 zápasů (polovinu doma a polovinu na hřišti soupeře).
Zásadní rozdíly v pravidlech NHL oproti Evropě nalezneme zejména v bodovém systému: za výhru v prodloužení, na nájezdy i v základní hrací době získává klub 2 body; za prohru v prodloužení a na nájezdy získává tým 1 bod; a za prohru v základní hrací době klub nedostává bod žádný.
Nejlepší tým základní části pak získává tzv. Prezidentův pohár (Presidents' Trophy). Poté následuje play-off, kam se dostává 8 nejlepších týmů každé konference (východní a západní). Play-off se hraje na 4 vítězné zápasy. Do finále se dostane nejlepší tým východu a západu. Vítěz následně získává Stanleyův pohár (Stanley Cup), který je nejslavnější sportovní trofejí světa.

Během 100leté existence NHL hrálo tuto soutěž mnoho výborných hráčů, ovšem všechny převyšuje Kanaďan Wayne Gretzky, který odehrál v NHL 20 sezón mezi lety 1979 a 1999, během nichž získal neuvěřitelných 2857 kanadských bodů (body za góly a asistence). Tento útočník odehrál 1487 zápasů a průměrně tedy získal necelé 2 kanadské body na zápas!
Druhým nejlepším hráčem historického bodování je Čech Jaromír Jágr, aktuálně hrající za klub Florida Panthers na pravém křídle. Ačkoli Jágr odehrál o více než 200 utkání více v porovnání s Gretzkym, ztrácí na něj stále neuvěřitelných cca 950 bodů (k 26. březnu 2017 přesně 948 bodů). I proto se mluví o Gretzkém jako o nejlepším hráči všech dob.

Ačkoliv v 90. letech minulého století hrálo v NHL mnoho Čechů, nyní jich ubývá. Kromě Jágra dříve váleli Eliáš, Hejduk, Prospal, Bobby Holík nebo vynikající brankář Dominik Hašek. V dnešní době hrají velmi dobře mladí čeští hráči, například 23letý Tomáš Hertl hrající za San Jose Sharks nebo 20letý David Pastrňák hrající za Boston Bruins, jenž je v tuto chvíli nejlepším Čechem v zámoří. V letošní sezóně se také velmi dobře prosazuje Jakub Voráček z Philadelphie Flyers.

Minulou sezonu ovládl NHL Pittsburgh Penguins, který vyhrál ve finále proti San Jose Sharks 4:2 na zápasy. Pro Pittsburgh to tak byl čtvrtý Stanleyův pohár (Stanley Cup) ve své historii.

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tom88, 26.03.2017

­­­­

Diskuse ke slohové práci
NHL /National Hockey League/Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­