ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Německý tank Panther II

Původní plány na německý tank Panther II přišly již na začátku roku 1943, neměly se příliš lišit od jeho předchůdce Panthera I, pouze v požadavcích na silnější pancíř a modifikaci štítu kanónu.
Panther II měl mít jen drobné změny oproti Pantheru I: čelní pancíř korby - 100 mm (80 mm Panther I), boky korby - 60 mm (40 mm Panther I), čelo věže - 100 mm (80 mm Panther I), boky věže - 60 mm (45 mm Panther I) a 75 mm kanón KwK 42 L/70 (75 mm kanón KwK 42 L/70).

V únoru 1943 bylo po jednání WaPrüf 6 s firmami M.A.N. a Henschel rozhodnuto, že Panther II bude mít některé součástky z vyvíjeného Tigeru II. Měly mít stejná pojezdová celokovová kola a Panther II měl používat totožné bojové pásy jako Tiger II. Měl mít zjednodušené torzní pérování (jedna torzní tyč na kolo) i jiné rozložení pojezdových kol.

Původně měla výroba bez prototypů započít již v září 1943, ale nakonec se rozhodlo pro konec roku 1944, prakticky nový rok 1945 (pokud by se rozhodlo pro původní termín, nemohla by být realizována novější verze Ausf. G/F).
Výroba se stále pořád odkládala kvůli hrozícímu konci války, a tak byly objednány jen dva prototypy, avšak dokončen byl jen jeden, i když pouze podvozek bez věže.

Po válce byl prototyp odeslán do Aberdeen Proving Ground, poté byl vypůjčen na jízdní testy v Detroitu a opět skončil v Aberdeenu. Zde dostal věž z Panthera Ausf.G (Fgst.Nr.121455). Nakonec skončil v Pattonově muzeu ve Fort Knox, kde byl zrekonstruován do pojízdného stavu, na předním krunýři má napsáno sériové číslo Fgst.Nr.120417.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 31.01.2017

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Německý tank Panther IIMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­