ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Mezinárodní zadluženost

Mezinárodní zadluženost vzniká tím, že si rozvojové země půjčují finanční prostředky na rozvojové programy. Finance jsou poskytovány formou půjček od Světové banky a od finančních organizací v rozvinutých zemích. Tyto půjčky musí být splaceny, často s úroky. Čtyřicet nejchudších zemí si může bezúročně půjčovat od Světové banky. Vzhledem k tomu, že světová banka je nezisková organizace, mohou si ostatní státy půjčovat peníze za nižší úrokové sazby, než jaké nabízejí soukromé organizace.

V sedmdesátých letech dvacátého století byl v průmyslových zemích přebytek kapitálu a mnoho soukromých organizací povzbuzovalo rozvojové země, aby si vzaly půjčky. Státy ve svazu OPEC byly též nasyceny volným kapitálem. Dnes je však na rozvojové země pohlíženo jako na příliš vysoké riziko. Mnohé jsou již značně zadlužené a politická nestabilita odrazuje poskytovatele půjček. Komerční organizace stále půjčují zemím, jež procházejí novou industrializací, například Tchaj-wanu, Turecku a Brazílii, ale ostatní rozvojové země se musejí spoléhat na Světovou banku.

Mnoho rozvojových zemí, zejména Pákistán a Zair, nezvládá splácení půjček. Vzhledem k tomu, že předchozí půjčky nevedly k očekávanému hospodářskému růstu, dostalo se mnoho rozvojových zemí do situace, kdy nemohou splácet půjčky a nemají na nové investice.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 03.05.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mezinárodní zadluženostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­