ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.69
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Londýn

Londýn je hlavním městem Spojeného království a se svou více jak osmimilionovou populací je jedním z největších evropských a nejvíce kosmopolitních měst. Různým lidem z celého světa se stal Londýn jejich domovem.

Město je skoro 2000 let staré. Padesát let po Kristu se Římané rozhodli usadit se zde a vytvořit město Londinium vedle řeky Temže. Tato řeka byla užitečná pro obchodní lodě i obchodování vůbec, a i v dnešní době je stále důležitá pro přepravu a turismus.

Mezi slavná místa, která byste si neměli určitě nechat ujít, patří Westminsterský palác (Houses of Parliament) a jeho hodinová věž Big Ben, londýnský Tower nebo zvedací most Tower Bridge.
Ve městě naleznete rovněž několik muzeí s velkými sbírkami, které jsou pro veřejnost většinou přístupné zdarma - například Britské muzeum (British Museum), Národní galerie (National Gallery) či Přírodopisné muzeum (Natural History Museum).

Turisté také do Londýna zavítají, aby viděli Buckinghamský palác (Buckingham Palace) - jeden z paláců královské rodiny, Westminsterské opatství (Westminster Abbey), Katedrálu sv. Pavla (St Paul's Cathedral), Trafalgarské náměstí (Trafalgar Square), Londýnské oko (London Eye) - nejvyšší vyhlídkové kolo v Evropě nebo Greenwich s nultým poledníkem.
Přijíždějí sem i za nákupy na jednu z nejznámějších obchodních ulic světa Oxford Street nebo do Covent Garden či na Camdenské trhy.
Londýňané a návštěvníci si též rádi užívají městských velkých zelených prostorů včetně známého Hyde Parku nebo Parku sv. Jakuba.

Nejlepším způsobem, jak se po městě pohybovat, je veřejná doprava - buď podzemním vlakem, známým jako metro (které bylo zprovozněno v roce 1863 a je prvním systémem podzemních vlaků na světě), nebo jednou z londýnských ikon, tedy červeným dvouposchoďovým autobusem, takzvaným double-deckerem.

Město Londýn je důležitým obchodním a finančním centrem, má obrovský vliv na módu, kulturu, politiku, zábavu, média i sport nejen v samotném Spojeném království, ale i ve světě. V roce 2012 se v Londýně dokonce konaly letní olympijské hry, a to dokonce již potřetí v novodobé historii (1908, 1948 a 2012).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dumbledore, 29.03.2015

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
LondýnMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­