ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Konstantin von Neurath

Konstantin Hermann Karl von Neurath se narodil 2. února 1873 v německém Kleinglattbachu.
Po studiích práv na berlínské univerzitě vstoupil roku 1903 do diplomatických služeb. V letech 1903-1908 pracoval na německém velvyslanectví v Londýně, potom se vrátil do Berlína. Za první světové války sloužil v německé armádě, kde si vysloužil hodnost kapitána i Železný kříž. Po těžkém zranění se vrátil do diplomatických služeb v Turecku.

Po válce sloužil jako vyslanec v Dánsku a v Itálii. Poté co zastával funkci velvyslance v Británii (1930-1932), jmenoval jej Franz von Papen ministrem zahraničí. Tuto pozici si udržel i pod Kurtem von Schleicherem a nějakou dobu pod Adolfem Hitlerem. Neurath zastával konzervativně pravicové názory, ale měl výhrady k Hitlerově agresivní zahraniční politice. Hitler ho držel na jeho místě, protože dodával jeho vládě zdání důvěryhodnosti.

V březnu 1938 byl von Neurath, poté co si stěžoval, že současná politika Německa povede k válce, nahrazen Joachimem von Ribbentropem. Místo toho jej Hitler roku 1939 jmenoval říšským protektorem protektorátu Čechy a Morava.

Když čeští studenti protestovali proti okupaci, mezi nimiž byl mimochodem i Jan Opletal, von Neurath nechal zavřít všechny vysoké školy v protektorátu a devět z protestujících studentů dal popravit. Přesto měl Hitler dojem, že Neurath nepostupuje dostatečně tvrdě a efektivně proti českému odboji, proto ho v září 1941 nahradil Reinhard Heydrich.

Na konci druhé světové války byl Konstantin von Neurath zajat spojeneckými jednotkami. Norimberským soudem byl shledán vinným z válečných zločinů a odsouzen k patnácti letům vězení, avšak po osmi letech byl propuštěn ze zdravotních důvodů.
Zemřel 14. srpna 1956.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.10.2016

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Konstantin von NeurathMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­