ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Joseph Goebbels

Paul Joseph Goebbels se narodil 29. října 1897 do chudé a oddaně katolické rodiny, patřící k dělnické třídě žijící v Porýní. V dětství onemocněl zánětem kostní dřeně a od té doby kulhal (měl zmrzačené chodidlo a levou nohou o několik centimetrů kratší), kvůli čemuž trpěl těžkým komplexem méněcennosti.
Přestože byl roku 1914 kvůli svému postižení odmítnut odvodovou komisí, překonal své ponížení a usilovně studoval postupně na několika univerzitách. Doktorský titul získal z německé literatury na univerzitě v Heidelbergu, což ho vedlo k představě úspěšného spisovatele.

Roku 1924 vstoupil do rýnské pobočky NSDAP, kde jeho literární talent rychle našel využití. Brzy se stal tajemníkem Gregora Strassera, nacistického organizátora v severním Německu a editora dvou důležitých stranických publikací.

Když Hitler viděl řečnit Goebbelse na veřejnosti, byl velmi zaujat jeho schopností práce s davem a pochopil, že by mohl být pro NSDAP velkým přínosem. Goebbels měl zpočátku pocit, že by Hitler neměl osobně vést NSDAP a že by bylo moudré spolupracovat s komunisty. Každopádně Hitler neuposlechl a pomocí lží, lichotek, síly osobnosti a klamu si nakonec získal Goebbelsovu věrnost, jenž vydržela až do úplného konce.

Roku 1926 Hitler jmenoval Goebbelse stranickým vedoucím v Berlíně. V této pozici se velice osvědčil. Následně se stal šéfem propagandy. Ujasnil si, že žádná metoda není "příliš hrubá, příliš nízká, příliš krutá." Jeho pracovním heslem se stalo: "Stokrát opakovaná lež se stává pravdou." Přednesl Němcům zvěst o Hitlerovi, jenž je pověřen božím posláním, i o samotných Němcích, kteří jsou rasově nadřazení "podlidem" (Židům a Slovanům).

Goebbels vytvářel z NSDAP pseudonáboženské hnutí a využíval k tomu nejrůznější symboly a rituální pomůcky. Nakonec se stal ministrem veřejné osvěty a propagandy. Kromě toho vytvořil nový úřad, Říšskou kancelář pro kulturu, jež kontrolovala veškerý tisk v Německu. Sám tehdy prohlásil: "Když slyším slovo kultura, vytahuji revolver."

Odstranil svobodu slova a zajistil, že filmový průmysl oslavoval SS a hanobil Židy. Goebbels zůstal Hitlerovi věrný celou válku, a když se blížil konec, se ženou Magdou a šesti dětmi (Helgou, Hildou, Helmutem, Holdou, Heddou a Heidou) se ukryli v Hitlerově bunkru pod budovou Reichstagu. Den po Hitlerově sebevraždě, 1. května 1945, Goebbelsova žena Magda usmrtila všechny své děti, posléze spolu s Goebbelsem spáchali sebevraždu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.10.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Joseph GoebbelsMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­