ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Jazyk PHP

OSNOVA:

I. Co je PHP?
II. Historie PHP
III. Použití PHP
IV. Oblíbenost PHP


PHP je skriptovací programovací jazyk, který se využívá k tvorbě dynamických webových stránek. Tato technologie umožňuje do běžných statických stránek vkládat interaktivní prvky, to znamená, že webové stránky obsahují kromě statických textů, nadpisů, obrázků a dalších neměnných prvků také dynamické prvky, například formuláře a tlačítka. Tyto dynamické prvky umožňují včetně získávání informací také komunikaci mezi klientem a serverem. Komunikace spočívá například ve vkládání příspěvků do diskusních fór nebo vyplňování formulářů a anket.

U zrodu celého systému v roce 1995 byl původně soukromý program Rasmuse Lerdorfa. Vytvořil jednoduchý systém sledování návštěvnosti pro své vlastní webové stránky. Později pro volné užívání byl uvolněn pod názvem Personal Home Page tools (PHP). Od roku 1998 prošel několika vylepšeními a v dnešní době je již ve verzi 5.

S využitím PHP lze naprogramovat celou řadu jednoduchých "vychytávek", například počítadla přístupů, zobrazení náhodného obrázku nebo citátu při každém načtení stránky, knihy návštěv nebo jednoduché anketní dotazníky. Možnosti PHP tímto však zdaleka nekončí, lze v něm naprogramovat interaktivní internetové aplikace, složité redakční systémy, grafické aplikace, práci s komprimovanými archivy, elektronickou poštou atd. Umí pracovat s daty z formulářů, ale především dokáže spolupracovat se spoustou databázových systémů (například databázi MySQL). Největší omezení zde klade pouze fantazie programátora.

Přestože lze jazyk používat jen v prostředí internetu pro tvorbu stránek, je mezi programátory velice oblíbený. Čemuž odpovídá i jeho neustálý vývoj. V dnešní době je nasazován na tisícovkách velkých serverů a používán milióny uživateli.


Server - výkonný počítač poskytující služby ostatním uživatelům (klientům) připojených na internet
Klient - běžný osobní počítač využívající služeb serveru
Databáze - organizovaný soubor informací, údajů a dat

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frezzy, 03.04.2006

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jazyk PHPMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­