ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Erwin Rommel

Erwin Johannes Eugen Rommel se narodil 15. listopadu 1891 v německém Heidenheimu poblíž Ulmu jako syn učitele místní školy.
V červenci 1910 vstoupil osmnáctiletý Rommel v hodnosti vojína do 124. pluku (6. württemberské divize), v březnu 1911 byl povýšen na důstojníka a ihned vstoupil do důstojnické školy v Gdaňsku. Prošel jako nižší důstojník za 1. světové války zajímavou kariérou, když sloužil ve Francii, Rumunsku a v Itálii. Za účast v bitvě u Caporetta obdržel Pour le Mérite, nejvyšší vyznamenání císařského Německa.

Po vítězství v Polsku se Rommel nedlouho poté účastnil bitvy o Francii v čele 7. obrněné divize. Když byl v roce 1941 předběžně určen pro velení sboru, byl vyslán na pomoc bojujícím italským jednotkám v severní Africe. Na tomto bojišti, kde se trvale zvyšovaly počty jednotek, byl díky dvěma velkým ofenzívám neustálým trnem v oku Britům, až do jeho porážky u El Alameinu v říjnu 1942. Než byl v březnu 1943 odvolán domů, skvělým způsobem stáhl svá vojska do Tuniska.

Rommel převzal velení skupiny armád "B", která měla za úkol zabránit každému spojeneckému pokusu o invazi do severní Francie. Dával přednost porážce Spojenců přímo na výsadkových pláží, ale byl shora usměrněn. Rommel byl jedním z mála generálů, kteří předvídali spojenecké vylodění jinde než v Pas-de-Calais, kde byla většina opevnění a bunkrů. V době zahájení invaze byl v Německu a po návratu na frontu byl sotva schopen něco změnit.

17. července 1944 bylo maršálovo auto ostřelováno spojeneckými stíhačkami a Rommel byl těžce zraněn, konkrétně utrpěl několikanásobnou frakturu lebky, poranění oka a otřes mozku.
Později byl zapleten do červencového spiknutí a 14. října, ještě v době rekonvalescence, byl donucen požít jed, protože pokud by tak neučinil, byl by jistě souzen za velezradu a popraven. Erwin Rommel tedy zemřel 14. října 1944 na následky otravy kyanidové kapsle, přestože oficiálně zemřel na infarkt způsobený následky zranění ze dne 17. července 1944.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 31.01.2017

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Erwin RommelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­