ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Ernst Kaltenbrunner

Ernst Kaltenbrunner, syn právníka, se narodil 4. října 1903 v rakouském okresním městě Ried im Innkreis. Roku 1926 promoval z práv na univerzitě v Grazu, posléze pracoval jako právník v Linci.

V říjnu roku 1930 vstoupil do rakouské odnože NSDAP, kde úzce spolupracoval s Arthurem Seyss-Inquartem a Adolfem Eichmannem.
Roku 1933 se stal šéfem rakouských SS, leč již krátce nato, v lednu 1934, byl zatčen a obžalován ze spoluúčasti na vraždě Engelberta Dollfusse. Za spiknutí byl odsouzen na šest měsíců vězení.

Po anšlusu byl Kaltenbrunner zvolen do Reichstagu. Kromě toho se stal ministrem státní bezpečnosti a policejním šéfem ve Vídni. Sloužil také jako náčelník štábu vídeňských SS. V dubnu 1941 byl jmenován generálporučíkem policie. Zaujal Heinricha Himmlera a po Heydrichově eliminaci v květnu 1942 získal post šéfa bezpečnostní služby SD (Sicherheitsdienst). Z tohoto postu nejen řídil gestapo, ale měl také na starosti koncentrační tábory, stejně tak byl zodpovědný za provádění konečného řešení (likvidace Židů v táborech).

201 centimetrů vysoký a s hlubokými buršáckými jizvami na tváři vzbuzoval Kaltenbrunner dojem, že ho náplň jeho práce opravdu baví. Osobně se zajímal o různé metody zabíjení vězňů v koncentračních táborech. Kromě stíhání a likvidace milionů Židů byl také odpovědný za vraždy spojeneckých parašutistů a válečných zajatců.

Roku 1944 po atentátu na Hitlera měl na starosti stíhání viníků.
Jak se blížila postupující Rudá armáda, Kaltenbrunner nařídil likvidaci všech zbylých vězňů v táborech. Sám uprchl na jih, ovšem v květnu 1945 byl zajat spojeneckými jednotkami.
Norimberským soudem byl obžalován ze zločinů proti lidskosti a odsouzen k trestu smrti. Rozsudek byl vykonán 16. října 1946.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 25.11.2016

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ernst KaltenbrunnerMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­