ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Elektronické hudební nástroje

Každá oblast lidské činnosti je ovlivněna využitím elektroniky. Elektronika je založena na využívání bohatosti fyzikálních principů. A tak s rozvojem elektroniky nastal rozvoj i v oblasti elektronických hudebních nástrojů.

Vytváření tonů, jejich znění a zabarvení je dílem elektronických obvodů. První pokusy byly podniknuty ve dvacátých letech a následoval rychlý rozvoj konstrukce a výroby elektronických hudebních nástrojů převážně pro zábavnou hudbu. Nedostatky, které bránily těmto nástrojům ve využití i ve vážné hudbě, byly postupně odstraňovány. Ve čtyřicátých letech vznikají elektronické varhany určené i pro klasickou vážnou hudbu.

Dnes již špičkové elektronické varhany, které jsou využívány v koncertních síních, mají ve srovnání s píšťalovými varhanami řadu technických předností. Elektronické hudební nástroje umožňují dokonalou imitaci nástrojů klasických, dovolují vytvořit nové zvukové barvy, působivé efekty a mohou usnadnit techniku hry.

Těmito vlastnostmi se již dnes stávají elektronické hudební nástroje rovnocenným partnerem nástrojů klasických.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Monika Zik., 29.05.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Elektronické hudební nástrojeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­