ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.05
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Co je to ekonomie?

Ekonomie je společenská věda, která zkoumá hospodaření s materiálními zdroji, vytváření a rozdělování bohatství, výrobu a spotřebu zboží a služeb. Tato věda vychází z předpokladu, že zdroje jsou omezené a není tedy možné uspokojit potřeby a touhy všech lidí. Proto se zabývá hlavně tím, jak tyto zdroje co nejefektivněji rozdělit.

Ekonomie se obvykle dělí do dvou kategorií:

Mikroekonomie se zabývá studiem ekonomické činnosti na úrovni jednotlivce, což může znamenat jednu firmu, specifický výrobek nebo určitou spotřební jednotku, a zajímá se zejména o ceny.

Naproti tomu makroekonomie zkoumá ekonomickou činnost na národní úrovni a zabývá se analýzou hrubého domácího produktu, obchodní politikou, inflací, mírou nezaměstnanosti, výměnnými kurzy, hospodářským růstem a předpovídá budoucí vývoj. Hlavním úkolem makroekonomie je určit, jak může být hospodářství nejlépe řízeno, aby bylo dosaženo vysokého růstu, nízké inflace a nízké míry nezaměstnanosti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 02.05.2013

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co je to ekonomie?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­