ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Česká republika

Samostatná Česká republika vznikla 1. ledna 1993 a jejím prvním prezidentem byl Václav Havel.

Česká republika leží ve střední Evropě a je nazývána srdcem Evropy. Sousedí s Německem, Slovenskem, Polskem a Rakouskem. Aktuální hlavou státu je prezident Miloš Zeman. Úředním jazykem je čeština, měnou česká koruna a hlavním městem Praha. Česká republika má přibližně 10,5 milionů obyvatel.

Česká republika má několik státních symbolů: malý a velký státní znak, vlajku, hymnu, pečeť a státní barvy. Čechy mají i další tradiční symboly: svatováclavskou korunu a národní strom, lípu srdčitou.

V České republice slavíme sedm státních svátků:

  1. 1. ledna - Den obnovy samostatného českého státu
  2. 8. května - Den vítězství neboli Den osvobození
  3. 5. července - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  4. 6. července - Den upálení mistra Jana Husa
  5. 28. září - Den české státnosti
  6. 28. říjen - Den vzniku samostatného československého státu
  7. 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii

Česká republika se může pochlubit spoustou památek. Tou nejcennější národní památkou jsou korunovační klenoty (koruna, jablko, žezlo a korunovační plášť), uložené v Chrámu sv. Víta v Praze.
Druhou nejcennější památkou je relikviář sv. Maura, pocházející z první třetiny 13. století. Jedná se o schránku na ostatky svatých.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Koričanský, 10.01.2018

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Česká republikaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­