ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Carl Oberg

Carl Albrecht Oberg se narodil 27. ledna 1897 v Hamburku. Vstoupil do německé armády, s níž bojoval v první světové válce. Po jejím skončení se stal příslušníkem jednotek Freikorps a podílel se na Kappově puči (1920, Kapp-Putsch). Nějakou dobu pracoval pro firmu obchodující s tropickým ovocem, potom byl delší čas bez práce. V roce 1930 získal v Hamburku trafiku na tabákové výrobky. Vstoupil do NSDAP a roku 1932 úzce spolupracoval v Mnichově s Reinhardem Heydrichem. Nakonec se stal Heydrichovou pravou rukou v SD. V roce 1938 velel praporu SS v Meklenbursku, následně byl po roce jmenován šéfem policie ve Zwickau.

Po vypuknutí druhé světové války byl převeden do Polska jako velitel SS a policie v oblasti Radom, kde byl zodpovědný za zatýkání Židů a shánění Poláků na nucené práce.

V březnu 1942 byl povýšen na SS-Brigadeführer a dva měsíce nato byl odvelen do Paříže, kde se stal velitelem SS a policie v okupované části Francie. V této pozici se snažil potlačit francouzský odboj. K jeho prostředkům patřily mimo jiné popravy rukojmích. Taktéž byl zodpovědný za provádění "konečného řešení" ve Francii. Výsledkem bylo přes 75 tisíc Židů deportovaných do koncentračních táborů v Polsku i Německu.

V srpnu 1944 byl Carl Oberg povýšen na SS-Obergruppenführera a generála policie. Později v témže roce získal vojenské velení v armádní skupině řízené Heinrichem Himmlerem.

V červnu 1945 byl Spojenci zatčen v rakouském Tyrolsku. Následujícího roku byl vydán do Francie, kde byl obviněn z válečných zločinů a 9. října 1954 odsouzen k trestu smrti. Tento trest byl posléze změněn na doživotí, načež roku 1962 získal milost od prezidenta Charlese de Gaulla a byl propuštěn.
Zemřel 3. června 1965 v severoněmeckém Flensburgu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.10.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Carl Oberg







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­