ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Biologická diverzita aneb biodiverzita

  • biodiverzita (biological diversity) = rozmanitost živých organismů na Zemi

Každý živý organismus je unikátní, v detailech se liší od všech ostatních. Velmi podobné jedince však lze seskupit do druhů. Druh je definován jako množina organismů, které jsou v přírodě schopné se spolu plodně rozmnožovat a nemohou mít plodné potomstvo s jiným druhem.

Přesný počet druhů rostlin a živočichů není znám, stále jsou objevovány nové a nové. Dnes je popsáno a pojmenováno přes milion druhů živočichů a čtvrt milionu druhů rostlin. Odhady, kolik jich zbývá ještě objevit, se různí. Někteří odborníci odhadují až 30 milionů druhů, ale většina biologů se domnívá, že dosud neznámo zůstává kolem osmi milionů druhů. Tento odhad může být ale posunut současnými výzkumy nejhlubších částí moří, o nichž se soudilo, že jsou jen chudě obydleny. Vědci se domnívají, že by mohly obsahovat až dva miliony nových druhů.

Tato ohromná rozmanitost živých organismů je způsobena skutečností, že každý druh ve svém prostředí obývá niku, která je odlišná od nik ostatních druhů. Tyto rozdíly nemusí být patrné, ale dva tvorové nebo rostliny nikdy nemají shodný vliv na biotop. Současné výzkumy ukazují, že v prostředích bohatých na druhy je využití sluneční energie mnohem účinnější než v biotopech druhově chudých. Ve všech typech prostředí jsou však druhy na sobě závislé. Jestliže jeden druh vyhyne, může to mít zničující účinek na další druhy rostlin a živočichů, s nimiž obýval biotop. Způsob života v celém ekosystému se může změnit a zřejmě i ochudit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 04.03.2013

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Biologická diverzita aneb biodiverzitaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­