ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Australský fotbal

Tato hra osmnáctičlenných družstev se hraje na oválném hřišti. Jeho rozměry jsou 135-185 m (120-170 yardů) a 110-155 m (120-170 yardů). Hráči smějí do oválného míče kopat, pohánět jej rukou, ale nesmějí jím házet. Používají techniku zvanou handballing, kdy drží míč jednou rukou a odpálí jej druhou. Hráči také smějí s míčem běžet, ale míč se musí každých 10 metrů (11 yardů) dotknout země.

Šest bodů získá hráč pro své družstvo, když vstřelí míč přesně mezi vysoké tyče branky. Pokud se míč dotkne tyče nebo projde mezi brankovou tyčí a břevnem, získává družstvo jeden bod.

Australský fotbal se vyvinul z ragby a irsko-galského fotbalu ve čtyřicátých letech 19. století. Střediskem tohoto sportu je australský stát Victoria. Většina vedoucích klubů Australské fotbalové ligy se nachází v oblasti Melbourne. Velké finále, které se hraje každoročně od roku 1898, se koná na melbournském kriketovém hřišti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 28.02.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Australský fotbalMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­