ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Alfred Jodl

Alfred Josef Ferdinand Jodl se narodil 10. května 1890 jako nemanželský syn matky Therese Baumgärtlerové a otce Johannese Jodla v německém Würzburgu. Až v devíti letech po svatbě rodičů přijal příjmení po otci. Roku 1910 dokončil studium na mnichovské kadetce a nastoupil jako důstojník k dělostřelectvu.

Krátce po vypuknutí první světové války utrpěl vážné zranění stehna. Po vyléčení sloužil na východní a západní frontě. Rozhořčen německou porážkou uvažoval o opuštění armády a praxi lékaře.

Roku 1935 byl povýšen na plukovníka. Po anšlusu, připojení Rakouska k třetí říši, sloužil nějakou dobu ve Vídni jako velitel dělostřelectva 44. divize.

Po návratu do Německa se podílel na invazi do Polska. Jako známý stoupenec NSDAP úzce spolupracoval s Hitlerem a v říjnu 1939 byl jmenován náčelníkem operačního štábu OKW.

V lednu 1944 byl povýšen na generálplukovníka.
Byl téměř zabit při pumovém atentátu na Adolfa Hitlera.
Podepsal bezpodmínečnou kapitulaci Německa v květnu 1945 v Remeši, krátce poté byl uvězněn v zajateckém táboře ve Flensburgu, následně byl obžalován z válečných zločinů. Norimberským soudem byl obviněn z vydávání rozkazů, které porušují válečné zločiny. Byl shledán vinným a 16. října 1946 byl oběšen.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.12.2016

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Alfred JodlMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­