ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.52
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

17. listopad 1989 a následné události

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013 znělo Začalo to 17. listopadu 1989... (referát o politických událostech, které započaly 17. listopadu 1989)

17. listopadu 1989 zorganizovali studenti pražských vysokých škol pietní akt (vzpomínku) k uctění památky Jana Opletala, studenta, kterého zavraždili nacisti v roce 1939.
Tato manifestace přerostla v nepovolenou demonstraci za svobodu, demokracii a politické reformy.

Studenti se sešli na Albertově a pak se vydali ke středu města, což jim ale nebylo povoleno a příslušníci StB je obstoupili a brutálně zbili.
Na veřejnost byla vypuštěna fáma, že komunisté jednoho studenta dokonce zabili. To velmi popudilo celou veřejnost a v několika dalších dnech demonstrace pokračovaly. Stále nabývaly na síle - již to nebyly tisíce, ale desetitisíce lidí, kteří demonstrovali.
V následujících dnech byla vyhlášena generální stávka...

Komunističtí ministři byli postupně nahrazováni nekomunistickými, až dne 28. března 1990 byla definitivně zrušena ČSSR a vznikla Česká a Slovenská federativní republika. V červnu 1990 tak proběhly první demokratické parlamentní volby.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ToKro, 22.02.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
17. listopad 1989 a následné událostiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­