ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 59x Prosím, ohodnoť práci

Život u moře

OSNOVA:

I.1. Procházka po pláži
II.1. Třpytící se modrá plocha
2. Pod hladinou
III.1. Večerní cesta zpět

Pod svými chodidly cítím vlhký písek, vyplavené mušle i vlny, jak se mi rozlévají kolem nohou. Nevím, kam až se dostanu. Snad někam, kde si odpočinu od všeho toho ruchu.
Konečně jsem našla příjemně chladné místo ve stínu u skály. Poslouchala jsem a pozorovala to úžasné místo.

Ta blankytně modrá plocha posetá jiskřičkami perel, které se ve svitu slunce neuvěřitelně třpytí. Ty chomáčky pěny na hřebenech vln, jež na mě útočí a zase ustupují. Nekonečná zářivá plocha vonící solí, čistotou a léčivou vůní. Voda bublá mezi útesy i v té nejmenší dírce. Skoro jsem usnula, ale vyrušili mě rackové, kteří se objevili v pěně vln a začali skřehotat.

Chtěla jsem toho být součástí a zažít, co se děje pod hladinou. Potopila jsem se a již neslyšela řev ptáků ani šum vody, neslyšela jsem nic. Když jsem otevřela oči, spatřila jsem pohyby malých barevných rybiček, které se hned rozprchly. Mrzelo mě, že jsem se nedostala tak hluboko a neviděla ty pestré korálové útesy plné života.

Je čas se vrátit na pevninu a vydat se na cestu zpátky. Slunce už zapadá, vlny se zvětšují a moře je růžové. Nechce se mi odejít, ale vítr už je chladný a mně začíná být zima. Odnáším si s sebou hezký pocit a pár mušlí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eliška, 01.05.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život u mořeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­