ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.69
Hodnoceno: 579x Prosím, ohodnoť práci

Zimní les

...právě se rozhoduji, jestli zahnout doleva, nebo doprava, nakonec přitáhnu levou otěž a už se ocitáme na lesní cestě.
"Au," vyjeknu! Jsem asi Popelka (spíš "tatínek Popelky"), právě mi do nosu cvrnkla větvička. To mě probralo a donutilo rozhlédnout se, kudy to vlastně jedu. Vždycky jsem viděla jen cestu a pekelně se soustředila na jízdu. Teprve dneska jsem se pořádně podívala.

Nikdy jsem si neuvědomila, jaká je to krása! Sluníčko prosvěcovalo mezi stromy, které pocukroval sám první sníh, malé smrčky stály v řadě a zuřivě se hádaly, kdo první vyroste, dokonce i "Kmotra liška", když běžela kolem, se na mě nevraživě ohlédla a radši si to pelášila k Táboru.

Nejvíce mě zaujal potůček. V létě je obyčejný, kdežto v zimě je obklopen sněhovými závějemi, ze kterých vykukují malinkaté rampouchy a pláčou - nechtějí spadnout a navždy se ztratit v té ledové vodě! Z břehu jim drží palce zajíci, veverky a ještě další kouzelná zvířátka, která jsou teď v zimě chundelatější a ještě roztomilejší než kdy jindy!

Kdybych tohle vše měla shrnout do jediného slova, myslím, že bych nemusela dlouho hledat - slovo "NÁDHERA" je podle mě to pravé! "Zimní les" je totiž jedna z nejkrásnějších věcí na světě, a proto bychom měli být vděční, že je nám vůbec dovoleno ji spatřit...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Verurunka, 21.09.2003

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zimní lesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­