ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 89x Prosím, ohodnoť práci

Zimní krajina (6)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2019
  • líčení zimní krajiny (funkce výchozího textu inspirativní)

Probouzím se do krásného slunného únorového rána, paní zima už pomalu opouští naši krajinu, ale i přesto mohu při pohledu z okna pozorovat třpytivou a závějemi bělavého sněhu posetou krajinu. Z nebe se na zem pomalu snášejí drobné blýskavé hvězdičky, které něžně pokrývají vše okolo.

Pan mráz zakreslil jednu ze svých posledních ledových kreseb na okna a já jen tiše obdivuji krásu jeho děl. Paprsky slunce se rozverně prohánějí po peřinách z bílého sněhu, jež náhle vypadají jako protkány zlatou nitkou. Neposlední paprsky nenechají na pokoji ani oblé sněhové postavy, kterým snad záměrně zmenšují pasy a pomalu je ukládají zpět do zlatavých závějí.

Přála bych si, abych tuto mrazivou nádheru mohla pozorovat celý rok, ale dobře vím, že za rok paní zima znovu přijede na svých stříbrných saních a já budu moci opět obdivovat tuto diamantově chladnou krajinu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: marge, 01.06.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zimní krajina (6)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­