ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.84
Hodnoceno: 346x Prosím, ohodnoť práci

Zimní den

Tak už je tu opět prosinec a s ním přichází i zima. To roční období, které někteří z nás nenávidí a jiní zase milují. Mám ráda všechna roční období, každé v sobě skrývá něco nádherného, ale zima má své nenapodobitelné osobní kouzlo.
Když se ráno probudím a vykouknu z okna, které děda Mráz přes noc pomaloval nádhernými bílými krajkami, nemůžu uvěřit svým očím: Vše je přikryto sněhobílou peřinou, která se ve slunci oslnivě leskne, jako by byla posypána drobnými krystaly. Brzy vyjdu ven a mráz mě okamžitě uhodí do tváře. Brr, to je zima! Dědoušek Mrazíček se rozhodl zpříjemnit mi pobyt venku, a neustále mě štípe do tváří. Nohy mi začnou tančit po ledovém povlaku, jenž se tady přes noc vytvořil.
Odpoledne se zasněžené bílé stráně obarví všemi barvami. Jsou to děti, které přišly využít sněhové nadílky paní Zimy. Sáňkují, lyžují, koulují se a jejich křik je slyšet daleko za městem. Kromě vzdáleného dětského vřískotu zde ovšem neslyšíme vůbec nic. V lese, oblečeném do sněhového kabátu, je neuvěřitelné ticho. Velké množství zvířátek se v zimě zachumlá ve svém pelíšku a většinu času, kdy vládne paní Zima, prospí. Když se zaposloucháme, můžeme slyšet, jak nám pod nohama křupe sníh, křup, křup. Po chvíli se ze sněhových polštářů na obloze začnou sypat další vločky. Poletují a tancují spolu, dokud nedopadnou na zem a nepozdraví se se svými staršími kamarády.
Začíná se stmívat a přeplněné stráně se pomalu vyprazdňují. Než jdu spát, tak se ještě jednou podívám na tu krásu. Měsíc se vyhoupl na tmavěmodrou oblohu a osvětluje opozdilcům cestu domů. Sněhové krystalky se v jeho svitu lesknou a vítr si šeptá mezi větvemi stromů. Celé okolí je jako očarované. Zatáhnu záclonu a jdu spát. Těším se na ráno, až začne další zimní den.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Evik, 28.02.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zimní denMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­