ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.29
Hodnoceno: 106x Prosím, ohodnoť práci

Zima tohoto roku


OSNOVA:

1. Minulý rok
2. Dobře vycvičené komando
3. Zmatek
4. Jaká že je ta zima?


V minulém roce nás přepadla krutá zima. Byly silné vánice jako hrom a napadala hustá a třpytivá pokrývka sněhu. Jednoho dne bylo dokonce nebezpečné vyjít ven, protože všude létaly plechy ze střech domů, jako by tu šílelo to nejhorší tornádo. Všechno ulehlo k hlubokému spánku. Lidé vyráželi za zimními radovánkami.

Koukám z okna a přemýšlím, jaká je zima v tomto roce. Letos jsme se těšili z dlouhého a teplého podzimu. A najednou nás přepadla jako dobře vycvičené komando. Nejhůř ale stejně na tom byli motoristé. Všichni se rychle jako šíp nahnali do všech pneuservisů, v čele s mojí mamkou a tetou. Ještě se nesmírně divili, že mohla udeřit tak náhle, i když byl už její čas. Takže je krutá nebo mírná? Řekla bych, že obojí. Krutá je svými silnými přívalovými větry, ale zase někdy něžná jako mladička dívenka, když padají z nebe křehké plátky sněhu.

Jenže zrovna teď je to jedná velká břečka. Všude samé bahno jako v nějakých močálech. I ta poslední vločka sněhu se někam schovala. Krajina je teď smutná jako plačící dítě, kterému jste vzali jeho nejoblíbenější hračku. Na horách pomalu taje sníh jako zmrzlina, kterou jíme v žáru letního slunce. Sjezdovky se stávají prázdné jako podchody temné noci. Motoristé se rozčilují, že v takovém počasí se nedá jezdit, protože ty jejich auta, které někdy milují více než svůj život, trpí. Zvířata jsou zmatená, neboť nevědí, co se děje.

Zima tohoto roku je různá, chladná jako led, teple ozářena slunečními paprsky, pokrývá zemi bílou peřinou, nebo všude kolem nechává bláto.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nelik, 19.12.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zima tohoto rokuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­