ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 405x Prosím, ohodnoť práci

Západ slunce

Ráda chodívám na jedno místo, odkud je vidět ten nejkrásnější západ slunce na světě.

Když přijde jeho čas, začne slunce směřovat své zářivé krůčky mezi majestátné vysoké kopce. Jeho stále silná zlatavá záře se rozlévá po celém mechově zeleném údolí a je unášena slabě šumícím tokem malé klikaté říčky.

Obloha se barví do nachova a buclaté červánky se líně protahují po jindy blankytně modrém nebi. Při pohledu do posledních slunečních paprsků uzounkých jako nejjemnější vlasec tak, aby se dotýkaly stříbřité zurčící vody, to vypadá, jako by se ve vzduchu vznášely stovky drahých kamínků.

S ukládáním Zlatého kotouče ke slastnému spánku se pomalu vytrácí i jasná záře, jež na kratičkou chvíli polila celé okolí a osvítila snad i ten nejtemnější koutek nedalekého hustého lesa jako v pravé poledne.

Červánky na širé obloze zůstávají i po tom, co slunce schovalo zlatý nosík za obzor a nad kopci se na malý okamžik někdy objeví i oslnivá bílá záře, která ale stačí zmizet dřív, než jí lidské oko stihne přivyknout.

V malebném údolí tak pro dnešek za sladkého zpěvu ptáků slunce zmizelo, začíná se smrákat a bledý nástupce nejjasnější hvězdy se pomalu připravuje ke své následující noční vládě nad tichou přírodou...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barborka, 12.07.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Západ slunceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­