ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Zákoutí, kam se rád vracím

Před několika lety jsme byli nuceni se odstěhovat do města z malé vísky v malebném podhůří Orlických hor.

Zákoutí, na které nedám dopustit, se nachází nedaleko naší bývalé chalupy. Co by kamenem dohodil z naší světnice se tyčí dva statné, nejméně staleté duby. Jejich větve téměř sahají na rozkvetlou, vždy vonící zem.
Nejvíce toto místo miluji v létě. Zářící slunce se dere skrz blankytnou oblohu a předává svoji energii všem kvetoucím rostlinám. Stále miluji ten pocit, opřevši se o jeden z dubů a sledujíc ten mikrosvět kolem mě. Vidím-li mravenečky nebo včelky, ihned unikám od reality a vzpomínám na můj krásný dětský svět, ve kterém byli Ferda Mravenec a včelka Mája mými nejoblíbenějšími postavami.

I v zimním období mě toto místo okouzluje. Celá zem tiše spinká pod hebounkou sněhovou přikrývkou jako lední medvěd. Strmé stráně přímo vybízejí k zimním radovánkám, jako jsou sáňkování, koulování či stavění sněhuláků. Jediným pohybem v zasněžené krajině je horský potůček.
Pod malým splavem, kde plyne voda klidněji, je tůně, kam se chodí napít spousta lesní zvěře. Na bílém polštáři jsou vidět stopy zajíců, srnek i jelenů.
Když teplota padla hluboko pod bod mrazu a potůček zamrzl, chodíval jsem s dědou rozbíjet led, aby zvěř mohla pít. Také jsme nosili kaštany a seno, které jsme usušili v parních letních dnech, do nedalekého krmelce. Vždy mne hřálo u srdce, že jsme pomohli s dědečkem zvířatům přečkat nejkrutější část roku.

Nicméně tyto časy jsou již pryč. Nyní se můžu kochat pohledem z plastového okna našeho panelového domu na nikdy nekončící souboj dopravních prostředků.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maty, 04.02.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zákoutí, kam se rád vracímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­