ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Zákoutí, kam se rád vracím (2)

Jedno z mých nejoblíbenějších míst a zákoutí, kam se rád vracím, leží dost daleko od centra, aby tam byl božský klid a zároveň dost blízko, aby se k němu dalo pohodlně dojít pěšky.
Starý plot z pletiva tvoří hranici, jíž se málokdo opováží překročit. A vysoké duby, smrky i další stromy se tyčí do výše a kymácí se ve větru jako obrovští strážci.

Toto opuštěné a dlouho nepoužívané přírodní koupaliště mi slouží k odpočinku, uvolnění, ale též k tréninku. Spousta rezavého zábradlí, střepy válející se po celém areálu i zarostlé louky kolem, na kterých se dříve lidé opalovali a relaxovali, to všechno ve mně umocňuje pocit samoty, sebedůvěry a klidu.

Velmi snadno se zde odreaguji, sedím na břehu nedalekého potoka a přemýšlím. Jindy zase poslouchám zpěv ptáků a šumění lesa, který se rozprostírá všude okolo a vyzývá k nedělním procházkám.

Vždy v zimě zde navíc přibude další kouzlo, které s sebou přináší jednu velkou výhodu. Zbytek vody v jinak prázdné nádrži zmrzne a příroda tak vyčaruje nejlepší soukromé kluziště, jaké znám.

Ať je léto nebo zima, toto místo ve mně vyvolává hřejivé pocity u srdce, proto se sem rád vracím...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jan Choc, 14.02.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zákoutí, kam se rád vracím (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­